Narty - stoki narciarskie i nie tylko


Gubałówka i stok narciarski Szymoszkowa - 3 km od Dzianisza

Dzianisz oddalony jest od Gubałówki zaledwie o 3 km. Tutaj czekają na turystów liczne atrakcje: kolej terenowo-linowa, wyciąg krzesełkowy na Butorowym Wierchu, a przede wszystkim wspaniałe widoki na Zakopane i majestatyczne Tatry. Sam Grzbiet Gubałówki to świetne miejsce na spacer latem, zimą oczywiście atrakcję stanowi stok narciarski.

Więcej informacji: www.szymoszkowa.pl

Witów ski - 5 km od Dzianisza

W Witowie do dyspozycji narciarzy są 2 trasy:
 - czteroosobowa kolej linowa o wydajności 2200 osób/godz., długości 1000 m oraz przewyższeniu 150 m. Po wyjeździe na górną stację piękny widok na Tatry Zachodnie.
- wyciąg orczykowy dla najmłodszych i osób początkujących, o długości 120 m i przewyższeniu 30 m.

fot: witów ski
Fot.: witow-ski


Więcej informacji: www.witow-ski.pl

Ząb - 5 km od Dzianisza

Cztery średniej wielkości, łatwe stoki, trasy na ogół oświetlane umożliwiają jazdę do późnych godzin wieczornych. Śnieg utrzymuje się na stokach do końca marca.

Więcej informacji: http://www.narty.rekreacja.pl/narty.asp?p=18,13,2991 

Ciche - 10 km od Dzianisza

Stok narciarski jest oświetlony, co umożliwia przedłużenie wypoczynku do godzin nocnych. Trasa systematycznie jest przygotowywana przez ratrak oraz sztucznie naśnieżana, a fachowa obsługa umili wypoczynek.

Więcej informacji: www.wyciagciche.pl 

Oravice -
20 km od Dzianisza

Nie ma już kontroli paszportowej, więc nie ma to znaczenia, że Oravice są na Słowacji. Ten wspaniały ośrodek położony zaledwie 20 km od Dzianisza. Oferuje świetnie przygotowane trasy o różnych stopniach trudności. Gdy już znudzą się nam narty, będzie można zregenerować siły w basenach termalnych, znajdujących się tuż przy stoku.
W Oravicach znajdują się aż dwa kompleksy z basenami geotermalnymi. Miejscowość ta położona jest pomiędzy wierchami Skoruszyńskimi i Rohaczami. Stanowi punkt wyjścia w Tatry Zachodnie – na Rohacze, do doliny Juraniowej, Bobroveckiej, Tichej i Mihulćej.

Więcej informacji: www.meanderpark.com 

Skituring i biegówki

Dzianisz to gratka dla zaawansowanych narciarzy, którzy bardziej cenią sobie nieprzetarte szlaki niż przygotowane stoki narciarskie. Grzbiet Mietłówki to wspaniałe miejsce na wycieczki na nartach biegowych czy turowych. W ciągu kilkunastu minut można podjechać samochodem w Tatry Zachodnie i rozpocząć skiturową przygodę np. na Czerwonych Wierchach. Do wylotu Doliny Chochołowskiej dzieli nas zaledwie 10 km, a Kościeliskiej 12 km.